Çin’den İthalat

 

BURSA-ÇİN İTHALAT DANIŞMANLIK MERKEZİ

Dünyada uluslararası ticaretin öneminin biraz daha artması ve Çin mallarının dünya pazarında hızla yerini almasıyla birlikte Çin dünya ticaretinin kalbinin attığı yer haline gelmiştir.

Dünyada, bugünün ithalat-ihracat şirketleri Çin’de birçok sektör için ürün araştırma, uygun tüketiciyi bulma, ithalat-ihracat alanlarında Çin’de olabilmek ve kendi pazarlarında çalışmalarını devam ettirebilmek için hizmet vermektedir. Ama bu firmalar araştırılan ürünlerde; ürün kalitesinin yeterli bulunmaması, yükleme zamanında oluşan aksaklıklar ve zaman kayıpları, iletişimdeki sorunları ve Çinlilerle yapılan anlaşmalarda dikkatli olunmaması gibi nedenlerden dolayı birçok sorun ile karşı karşıya gelebilirler. Burada göz önünde bulundurulacak en önemli şey Çin iş kültürü ile Batı iş kültürünü bir noktada buluşturabilme becerisidir.

Firmamız ; Çin’de, siz müşterilerimizin sorunsuz ticaret yapabilmesini sağlayan deneyimli kişiler tarafından kurulmuştur. Firmamız Bursa ve Guangzhou ofisleriyle siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

 

ÜRÜN VE FİYAT ARAŞTIRMASI

Araştırma ekibimiz ithalatını düşündüğünüz ürün, firma ve fiyatları hakkında araştırmalar yapar, sonuçlarını tarafınıza bir rapor olarak gönderir. Bilindiği üzere Çin’de bir ürünün yüzlerce üreticisi, kalitesi ve fiyatı var. Bu nedenle araştırma sürecinde öncelikle, sektörün önde gelen ve doğruluğu onaylanmış fabrikalarla temas kurulur. Sonrasında bu ürünü üreten diğer fabrikalardan da teknik bilgi, fiyat ve numune toplarız. İstenilen özellikte olmayan ürünleri saf dışı eder, detaylı rapor hazırlarız. Bu araştırmalarımız neticesinde istemiş olduğunuz ürün hakkında detaylı bilgi ve fiyata ulaşmış olarak size net ve detaylı bir fiyat teklifi sunarız.

 

NUMUNE TEDARİKİ

Uygun bulduğunuz üreticiden ya da bizim araştırarak bulduğumuz üreticilerden istediğiniz ürünün tedariki ve ya bize göndermiş olduğunuz numunenin bire bir aynısının üretimini yaptırarak, kargo ile adresinize gönderimi yapılır. Bu işlem istemiş olduğunuz numunenin özelliklerine göre farklı zaman süreçleri gerektirebilir.

 

FUAR VE FABRİKA ZİYARETİ

Sizinle ya da sizin adınıza fuar/fabrika ziyaretinin gerçekleştirilmesi, üretim koşullarının ve ürünlerin görüntülenmesi, sipariş vermeye karar verdiğiniz üreticinin tarafımızdan ziyaret edilmesi gerekir. Resim ve video çekimi ile fabrika görüntülenir. Uzmanlarımızın yorumlarını da içeren rapor sonrası, üreticinin güvenirliğinden emin olursunuz. Böylece istemiş olduğunuz fuar/fabrika ziyaretini hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olarak zamandan ve maliyetten tasarruf etmiş olursunuz.

 

ÜRETİM VE YÜKLEME DENETİMİ

Sipariş verilerek üretimine başlanan ürünün, üretim sürecinde kontrollerini yaparak tarafınıza bilgi ve rapor sunarız. İstekleriniz doğrultusunda, üretim esnasında rastgele örnekler ile numune alarak tarafınıza iletiriz. Teslim alma ve Yükleme tarihinde ise ürünler kontrol edilerek tarafınıza bir rapor halinde sunulur. Üretim aşaması biten ve istenilen özellikte olmayan ürünleri, tarafınızdan onay gelmediği sürece teslim almayız.

 

NAKLİYE VE LOJİSTİK

Malınızı sorunsuz olarak teslim alırız. Ürünlerinizin konteynır yüklemelerine refakat eder, yüklemelerin sorunsuz olmasını sağlarız. Kontroller sırasında ürünlerin koli sayısını, ebatlarını, ağırlıklarını ve paketlemeyi kontrol ederiz. Ardından konteynır yükleme limanına gönderilir. Dilerseniz birden fazla fabrikadan, farklı ürünlerde toplayarak bir konteynır oluşturabiliriz.

 

GÜMRÜKLEME

Çözüm ortağımız olan gümrükleme firmamız önce hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hızlı ve güvenilir gümrükleme hizmeti vermek, uzman ve deneyimli kadrosuyla müşterilerimizin en gelişmiş teknolojiyi kullanarak, kanuni hak ve menfaatlerini daima koruyarak, hiçbir gecikme, cezai durum ve infiale düşürmeden minimum sürede işlemleri Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin şubeleri ile sonuçlandırmaktadır.

 
ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish