ISO 14001:2015 Çevre Yönetim SistemiISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi

 

ISO 14001 nedir?

Çevresel etkilerini tespit etmek ve kontrol etmek ve çevre performansını sürekli olarak iyileştirmek isteyen şirketler ve kuruluşlar için pratik araçlar sağlar.

 

ISO 14001 Çevre Yönetim Sisteminin Faydaları

Atık yönetiminin daha verimli olmasını ve maliyetinin azaltılmasını, enerji ve malzeme tüketiminde tasarruf edilmesini, dağıtım maliyetlerinin daha düşük olmasını, müşteriler ve kamu gözündeki kurumsal imajının artmasını sağlar.
Ayrıca yasal gereklilikler veya iş gereksinimi ile uyumlu olmayı, pazarda rekabet avantajı elde etmeyi, problem alanlarını ve iyileştirme fırsatlarını belirlemeyebilmeyi, sistem uygunluğunun ve proses güvenilirliğinin bağımsız olarak doğrulanmasını, iş itibarının ve kurumsal imajının artmasını, insanlara çevre konusundaki bağlılığınızı göstermenizi sağlar.
Kuruluş içinde şirket yükümlülükler konusunda personel bilinci ve farkındalığının artmasını, kaynakların daha iyi kullanımını, arızaların azaltılması ile maliyetlerin azaltılmasını, olası yasal durumlara karşı delil bulunmasını ve durum tespiti gösterebilmeyi sağlar.

 

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish