Açık Hava Reklamları

Açık hava reklam araçları, trafiğin ve insan topluluklarının yoğun olduğu alanlarda kapalı mekanlar dışında yer alan çeşitli reklamlardır. Hesaplı olması, TV reklamlarını destekleyerek, tamamlaması geniş hedef kitleyi günün her saatinde yakalaması açısından reklam kampanyasının en önemli parçalarındandır. Farklı teknolojiler ve ışık sisteminin kullanımı ile de reklam mesajını etkili bir şekilde iletmektedir.

Açık hava reklamları metal, plastik, ahşap, folyo, vinly, kağıt, boya, branda gibi malzemelerden üretilmekte veya ofset baskı, serigrafi baskı ya da dijital baskı ile çoğaltılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte baskı malzemeleri dış mekanda hava şartlarından daha az etkilenmektedir.

Açık Hava Reklam Araçları Çeşitleri :

Hareketsiz Açık Hava Reklam Araçları:

Afişler, miniboardlar, billboardlar, magaboardlar, pankartlar, bez afişler, reklam kuleleri, bina cepheleri, bina üstü tabelalar, otobüs durakları, cadde ışıklandırma direği tabelaları, homeboard (bina içi panolar), raketler, ışıklı panolar, dijital ekranlar, iç ve dış mekanlarda kullanılan grafikler, dev TV’ler.

Hareketli Açık Hava Reklam Araçları:

Kara, hava, deniz, yer altı ulaşım araçları dış yüzeyi giydirilmesi.

Taşınabilir Reklam Araçları:

Reklamı yapılan ürünün çeşitli boylarda ki modelleri, tişört, torba, şapka, şemsiye ve benzeri sayılabilir.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish