Gost R Uygunluk Beyanı

Gost R Uygunluk Beyanı  Uygunluk Deklarasyonu ürünün, bu tür ürünlerin zorunlu olarak deklare edilmesi için öngörülen gereksinimlerle uyum içinde olduğunu gösteren bir belgedir.

Uygunluk Deklarasyonu «Zorunlu olarak uygunluk deklarasyonu gerektiren ürünler» listesinde gösterilen bütün ürün türleri için mecburi olarak düzenlenmelidir.

Deklarasyonun bu türü akredite edilmiş kuruluş tarafından akrediteli laboratuarın olumlu test sonuçları baz alarak verilir. Uygunluk Deklarasyonu GOST R sertifikasyonu ile aynı hukuksal güce sahiptir, ancak GOST sertifikasyonu Uygunluk Sertifikasının yerini alamaz, ne de aksi olabilir.

Uygunluk Deklarasyonunun niçin kabul edilmesi gerektiği, Teknik Yönetmelik ve Metroloji Federal Ajansının «Uygunluğu Uygunluk Deklarasyonunca tasdik edilen ürün adları» başlıklı belgesinde açıklanmıştır. GOST R Uygunluk Deklarasyonun kullanım süresi üretici veya satıcı tarafından belirlenir.

Bunun için söz konusu ürünün hangi tarihe kadar üretileceği, ne tür hizmetler verileceği ve ürünün satılış süresi gibi unsurlar hesaba katılır.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish