İşletme Koçluğu

 

Büyük bir sporcu, efsanevi bir iş insanı ya da bir süperstar... Her başarılı insanın etrafı koçlar ve danışmanlarla çevrilidir.

İş dünyası giderek hızlandığı ve daha rekabetçi hale geldiği için faaliyet gösterdiğiniz sektörde her türlü değişimi takip etmeniz ve bunu yaparken şirketinizin günlük işlerini yürütmeniz giderek zorlaşıyor.

İŞLETME Koçluğu, spor dallarındaki koçlukla benzerlik gösteriyor. Nasıl büyük sporcular koçlarının, antrenörlerinin yönlendirmelerini takip ederek başarıya ulaşırsa, günümüzde giderek artan sayıda şirket sahibi de işletmelerine kazandıracak oyun planını öğrenmek için İŞLETME Koçları ile çalışıyor.

Kendinize ve yaptığınız işe tarafsız bir gözle bakmak oldukça çok zor bir şeydir. Bir İŞLETME Koçu, size objektif olarak bakar, doğruları söyler ve gerçekleri görmenizi sağlar.

Bir spor koçu daha uzun mesafe koşmanızı, kendi başınıza yapabileceğinizden daha fazlasını yapmanızı, hatta yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri bile yapmanızı sağlar. İyi bir koç, oyun ve rakibiniz hakkında sizin bilmediklerinizi, aklınıza gelmeyenleri dile getirir, sizi uyarır; kısacası, başarıya ulaşmak için yapılması gerekenleri söyler ve dinlemeyi bilir.

Bir İŞLETME Koçu, bunların çoğunu yapsa da, onun asıl olarak odaklandığı nokta başarılı bir işletme yaratmaktır. İyi bir İŞLETME Koçu, pazarlama müdürünüz, satış direktörünüz, eğitim koordinatörünüz, ortağınız, sırdaşınız, rehberiniz ve her şeyden önce arkadaşınızdır.

Daha da önemlisi Firma Doktoru’nun profesyonel kadrosu, rüyalarınızı gerçeğe dönüşme çabanızda en büyük yardımcınızdır.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish