Sosyal Medya Yönetimi

Neden Sosyal Medya ?

Sosyal medya kuşkusuz günümüzün vazgeçilmezi. Facebook, Twitter, Youtube, Foursquare , Instagram derken bir şekilde sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldi.

İnternet dışındaki mecraların etkileşimi her geçen gün biraz daha da azalıyor. Mecraların böylesine şekil değiştirdiği günümüzde, pazarlama teknikleri de hızla kabuk değiştiriyor ve sonuçta işletmeler de varlıklarını sürdürebilmek için bu yeni pazarlama stratejilerine ayak uydurmaya çalışıyorlar. Potansiyel müşteriler ihtiyaç ve isteklerini; satın almadan, tercih etmeden önce dijital platformlardan araştırıyor yada sosyal medyadan tavsiyeler alıyor. Bu nedenlerle sosyal medya, işletmeler için bir opsiyon olmaktan çıkıp zorunluluk halini alıyor.

Müşteri için bu bir eksik! Onları dinleyin

Durum öyle bir hal aldı ki, birçok müşteri, ilgili şirkete sosyal medya üzerinden ulaşamamayı bir problem olarak görüyor ve işletmeyi ilgisizlikle suçlayabiliyor. Müşteriler fikirlerini sürekli paylaşacağı platformlara sahipler . Hatta birçoğunun sosyal medya üzerinden büyük bir takipçi kitlesi bulunuyor ve fikirlerini bu kişilerle sürekli paylaşıyorlar. Tabi bunu yaparken müşterisi olduğu işletmeler hakkında başından geçen maceraları da anlatıyorlar. Siz o mecrada olsanız da olmasanız da birileri işletmeniz hakkınızda sürekli konuşuyor. Size de sosyal medyada doğru bir şekilde yer alarak müşterilerinizle diyaloga girmek, olumsuzlukları gidermek ve memnun müşteriler yaratmak kalıyor

Yerel işletmeler için daha az maliyet, daha çok müşteri

Türkiye de bugün 71milyon mobil ve 42 milyon sosyal medya kullanıcısı var. Sosyal medya yerel işletmelerde daha çok fayda sağlıyor. İşletmeniz için oluşturduğumuz Facebook, İnstagram sayfaları ile onlarla düzenli iletişim içine girebilirsiniz. Hazırlanan dikkat çekici içerikleri (video, fotoğraf ,yazı), onların da kendi çevreleriyle paylaşmalarını sağlanır. Geleneksel reklam mecralarını kullanarak hala birçok kişiye ulaşılabilirsiniz , fakat asıl önemli olan hedef kitleniz içinde bulunan kaç kişiye ulaştığınız ve bunun için ne kadar maliyete katlandığınız. İnternet ve sosyal medya çok daha az maliyetle, üstelik daha doğru kitleye ulaşmanızı sağlıyor. Çünkü bugün sosyal medya araçları, birçok demografik bilgiyi de dikkate alarak, tam olarak hedef kitlenize reklam yapma olanağı sunuyor. İşletmenizin sosyal medyada doğru ve etkin bir şekilde yer alması kısa zamanda pazarlama maliyetlerinizin düşmesine ve bütçenizin veriminin artmasına yardımcı olacaktır.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish