Akreditif Danışmanlığı

 

Akreditifler, dış ticaretteki ödeme yöntemleri arasında en garantili olanlarıdır. Fakat, hem satıcı firmayı hem de müşteri firmayı garanti altına almasına rağmen, akreditifli çalışma şekline firmalarımız son derece önyargılı yaklaşmaktadırlar. Fakat günümüzde pek çok ülke bankacılık yasaları gereği, ithalat işlemlerinde akreditifli çalışma zorunluluğu getirmektedirler.

Bunun yanı sıra, söz konusu müşteri firmanın ülkesi akreditifli çalışma zorunluluğu olmayan bir ülke dahi olsa, pek çok müşteri firma, kendisini garanti altına almak için akreditifle mal almayı tercih etmektedir. Akreditiflere karşı oluşmuş bu önyargı yüzünden sipariş müşteri firma tarafından onaylanmaz ve hem satıcı firma kesin bir sipariş ve belki de güçlü bir işbirliğini kaçırmış olur, hem de müşteri akreditifle çalışmayı kabul eden başka bir rakip firmayı tercih etmiş olur. Bu tür önyargılar, bilgi ve tecrübe eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Firma Doktoru, tecrübeli akreditif uzmanları sayesinde, akreditifli işlemlerde daha akreditif açılmadan önce çalışmalarını yaparlar ve firmalarımızın ticari çıkarlarını gözeten ve koruyan uygun koşullara sahip akreditiflerin açılmasını sağlarlar. Ayrıca akreditif geçerlilik süresince, sürecin içerisinde aktif rol alarak lojistik firması, gümrük müşavirlik firması, müşteri firma ve bankalarla sürekli temas halinde olup akreditifle ilgili herhangi bir aksaklığın yaşanmamasını ve akreditif koşullarına uygun hatasız dış ticaret evraklarının düzenlenerek bankaya zamanında ibraz edilmesini sağlarlar. Akreditif danışmanlığı hizmeti, Firma Doktoru’nun garantisi altında olup, danışmanlığını yaptığımız her bir akreditif işlemiyle ilgili rezerv, cezai yaptırım ve banka kesintisinin firmamız sorumluluğunda olduğunu belirtiriz.

ArabicChinese (Traditional)EnglishFrenchGermanItalianPersianRussianSpanishTurkish